„Anorganické minerály rozpuštěné v pitné vodě, navíc se škodlivým cholesterolem a solí, napadají hlavně tenké cévy v mozku. Cévy začnou ode dne, kdy se anorganické látky a minerály dostanou z vody z vodovodu do těla, ztrácet svou pružnost a tvrdnou.“

Dr. Paul Bragg
Šokující pravda o vodě


Voda získaná působením reverzní osmózy

Úkolem vody není přinášet do těla různé jedy, ale aby je jako rozpouštědlo pomáhala odstranit.
Úpravny vody za použití procesu reverzní osmózy odstraňují z vody z vodovodu přibližně 99% virů, bakterií, nečistot a chemikálií. A navíc je použití úpraven vody velmi ekonomické, protože náklady na jeden litr křišťálově čisté vody nejsou více než několik centů.

Přístroje na úpravu vody, které používají reverzní osmózu, mohou být koncipovány jako druh filtru, v jehož otvorech se zachytí 1000krát více bakterií a 100krát více virů. Přístroj má samočisticí schopnosti a nehromadí se v něm nečistoty. Vylučování nečistot v závislosti na tlaku a složení vody může být více než 99,8%.

V průběhu osmózy prosakuje voda přes polopropustnou membránu, která zabraňuje minerálům a dalším látkám, aby pronikaly z jednoho roztoku do druhého. Osmóza je jedním ze základních funkčních prvků živých organismů. Princip osmózy se využívá pro úpravu vody, při úpravě chemických látek a také v průmyslu. Pokud oddělíme dva zředěné roztoky polopropustnou membránou, čistá voda přes ni začne protékat z roztoku s nižší koncentrací k tomu s tou vyšší. Průtok rozpouštědla, kterým je čistá voda, se může zastavit nebo dokonce zvrátit, pokud na straně roztoku s vyšší koncentrací zvýšíme tlak. To je reverzní osmóza.

Membrána pro reverzní osmózu je obvykle pouze jedna část přístroje na reverzní osmózu určeného k úpravě vody, která se zpravidla dělí na čtyři hlavní stupně:

Prvním stupněm systému je 5-20 mikronový předřazený filtr, který filtruje plovoucí nečistoty (prach, rez, zem atd.). Jsou i systémy, ve kterých se využívají dva předřazené filtry (jeden 20 a druhý 5 mikronů), stejně jako předřazený filtr slouží i uhlíkový filtr. Druhým stupněm je membrána reverzní osmózy – srdce čističky vody, která vyloučí 99% chemických a biologických nečistot rozpuštěných ve vodě. Zde probíhá skutečné čištění vody. Ve třetím stupni filtrace voda protéká přes aktivní uhlíkový filtr, který naváže zbylé rozpuštěné látky a voda získá mnohem příjemnější chuť a vůni. Nakonec je obvykle v každém přístroji nádrž na vodu.

Přístroj poskytuje spolehlivé řešení pro odfiltrování arzenu, dusičnanů, olova, azbestu, chlóru, vodního kamene, těžkých kovů, virů a bakterií. Je spolehlivým zdrojem pitné vody.

Super!!! Přiznám se, že navzdory některým záporným textům na internetu, jsme vodu z reverzní osmózy několik let úspěšně pili a jsme přesvědčeni, že také přispěla k našemu lepšímu zdravotnímu stavu. Pod tíhou nových informací jsme si však uvědomili, že jednu - nesmírně důležitou - vlastnost vody ani tato úprava neřeší...

...neřeší Acidobazickou rovnováhu - neboli kyselost a zásaditost vody!

Dá se to však vůbec řešit? Že by Ionizovaná voda?

Tyto stránky pro vás připravují Ivan Matouš a Mgr. Miloslava Matoušová, nezávislí distributoři a manažeři spotřebitelské sítě CaliVita ©
Kopírování obsahu těchto stránek bez našeho vědomí není povoleno. © empatia.cz 2008 - 2011.
Náš mateřský web je www.empatia.cz