Časté otázky

Některé často kladené otázky o Aquarionu a jím produkované vodě

 • Jak dlouho trvá, než proteče 1 litr vody?
  Doporučený průtok je 1,5 l / min. Takže 1 l nateče za méně než jednu minutu (průměrně 40-45 s).
 • Jak často bych měl měnit filtr?
  V případě, že je kvalita vody a její používání normální, u průměrně čtyřčlenné rodiny vydrží filtr přibližně 6 - 12 měsíců, podle znečištění a množství proteklé vody (cca 4 - 5 tisíc l). Aquarion signalizuje orientačně na displeji ve 4 stupních zaplnění filtru a když kontrolka začne blikat, je čas vyměnit filtr.
 • Je nutné přizvat k instalaci zařízení instalatéra?
  V případě nejjednodušší instalace - na vodovodní baterii - není třeba žádný odborník. Pokud však přívod a odpad vody chcete namontovat na přívod a odpad vody pod umyvadlo, měl by to provést odborník. Dodavatel nenese odpovědnost za poškození, které by bylo způsobeno chybným způsobem instalace. Více o instalaci ZDE.
 • Jsou potřebné nějaké zvláštní náhradní díly?
  K samotnému Aquarionu nikoliv. Pokud je instalován jiným, než nejběžnějším způsobem, nemůžeme to posoudit.
 • Mohu nastavit hodnotu pH?
  Ano, můžete. K dispozici je 9 stupňů. 4 pro kyselost, 4 pro zásaditost a jeden stupeň je pouze čištěná, neionizovaná voda. Přístroj disponuje „kalibrační funkcí“ pro nastavení stupňů pH podle kvality vody, která vytéká z kohoutku.
 • Mohu vodu z Aquarionu používat na vaření?
  Samozřejmě, můžete, buď zásaditou nebo čištěnou vodu. Kyselou vodu na vaření nepoužívejte!
 • Je stanoven nějaký limit množství ke konzumaci?
  Ionizovaná voda se může konzumovat v množství, které odpovídá normální vodě, není žádný důvod, abychom ji konzumovali buď v nižším nebo ve vyšším množství. V případě, že ionizovanou vodu používáte k jiným účelům (např. k vaření), můžete používat stejné množství jako by to byla normální voda. Doporučujeme zdravý denní příjem tekutin 2-3 litry anebo ještě více v případě extrémně horkého počasí, při cvičení nebo průjmu.
 • Co se stane s nečistotami, které byly filtrem zachyceny?
  Zůstanou ve filtru a to je také důvodem, proč je třeba filtr měnit.
 • Může se přístroj používat k filtraci studniční vody?
  Stanovisko výrobce: To se NEdoporučuje!
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Z praxe můžeme říci, to lze. Avšak studniční vody mají tolik nečistot, že: a) je vhodné si nechat tuto vodu zkontrolovat autorizovanou společností b) určitě bude potřeba předřadit před Aquarion nějaké další zařízení, která například odstraní velké nečistoty, kaly, slizy, přílišnou tvrdost, apod., aby obsah těchto "hrubých" nečistot se alespoň přiblížil vodovodní vodě. Tyto předfiltry stojí jen cca 500 až 1500 korun, což je investice, která se rozhodně vyplatí.
 • Na co se používá ČIŠTĚNÁ voda?
  Čištěnou vodu - tedy bez ionizační úpravy pH - mohou pít děti a může se také bezpečně používat pro přípravu jídla pro kojence. Je prostá i hormonů, bakterií a dokonce i virů. Výrobce a lékaři uvádí, že léky je nutné vždy zapíjet pouze ČIŠTĚNOU vodou, aby nebyl ovlivněn jejich účinek.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Jak je to potom v případě, že se léky zapíjejí různými vodami balenými, točenými, z kohoutku a kde čím...? Zkuste si pH-metrem změřit jejich pH. To se panečku podivíte...
 • Může mít „nadměrná zásaditost“ na tělo vedlejší účinky?
  Stanovisko výrobce: V případě normální konzumace (2-2,5 litry) se žádné negativní účinky nepředpokládají.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Dle našich několikaletých zkušeností a informací z mnoha jiných zdrojů, je úroveň překyselení organizmu většiny lidí (díky stravě, prostředí, stresu a pod.) taková, že k žádné :nadměrné zásaditosti" nemůže ani zdaleka dojít.
 • Mohou kojenci a/nebo děti pít zásaditou vodu?
  Stanovisko výrobce: Pro organismus kojenců a dětí je nejlepší používat čištěnou vodu.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Pokud je vstupní voda kyselá a (pouze) vyčištěná tudíž taky, použili bychom rozhodně raději mírně zásaditou (1. stupeň). Připadá nám na hlavu postavené a hrozné, když u dospělých se staráme o kyselost přijímané vody a kojence napájíme "vodou pro kojence", kterou když ji změříme, je kyselá jak šťovík! Zkoušeli jsme to! Co je to za rozum?!?
 • Co se stane, když se do přístroje dostane horká voda?
  Horká voda poškozuje filtr a přístroj, proto je její použití ZAKÁZANÉ!
 • K čemu slouží předřazený filtr? Jak se může čistit?
  Předřazený filtr zachycuje velké mechanické nečistoty, špínu. Jakmile je to potřebné, vyjme se, vypere se v čisté vodě a zbytky zachycených nečistot se odstraní.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Jedná se však o malý filtřík (váleček cca 2 x 7 cm), dimenzovaný na nečistoty z běžné vodovodní sítě. Rozhodně není dimenzován na odstraňování kalů a nečistot např. ze studniční vody!
 • Proč je nezbytné při výměně filtru zmáčknout tlačítko Reset?
  Vynulování je nezbytné, protože přístroj sleduje množství protékající vody a informuje o tom, kdy je opět třeba vyměnit filtr.
 • Je pro konzumaci čištěné zásadité vody stanovena nějaká věková hranice? Od kolika let se může používat? Je nějaká horní věková hranice?
  Stanovisko výrobce: Používání zásadité vody se doporučuje všem, kteří jsou starší šesti let. Horní věková hranice není stanovena.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme, je stejná jako ohledně kojenců.
 • Má nějaké vedlejší účinky? Kdo nemůže tento druh vody pít?
  Stanovisko výrobce: V případě, že si na ni zvykáme postupně, nemá žádné vedlejší účinky. Ale lidé s chronickými chorobami by se měli nejprve poradit s lékařem.
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: Problém je, že naprostá většina lékařů se touto problematikou nezabývá, ale nejsou ochotni to přiznat! Proto to raději smetou se stolu s prohlášením, že je to blbost a tahání peněz z lidí. Stejně jako třeba potravní doplňky a podobné "nesmysly"..
 • Mohu používat kyselou vodu ke koupání novorozence?
  Stanovisko výrobce: Je ZAKÁZÁNO koupat novorozence v kyselé vodě!
  Naše osobní poznámka, kterou nikomu nevnucujeme: I zde je náš názor podobný, jako v předchozích bodech. Dnes se mnoho novorozenců potýká s atopickými ekzémy a jinými kožními problémy, díky stravě i chování jejich matek, natož kvůli náhradní stravě a dalším faktorům. Proč v takových případech nepoužít právě tuto nechemickou, jemnou desinfekci? Například jen stupně 1 (pH 6,5-5,5)? Pokožka, i když novorozenecká, přece nemůže být tak citlivá, jako "dospělácké" sliznice v ústech nebo v pohlavních orgánech. A tam se naopak doporučuje. Nu, co myslíte?

Tak teď už se jen podívat, kde, jak a za kolik jej objednat..

Někoho může zajímat i nějaký certifikát..