Možnosti instalace Aquarionu

Tři nejběžnější způsoby instalace Aquarionu

Je třeba si uvědomit, že Aquarion je "stolní" zařízení, které se ovládá panelem na jeho čelní stěně a výstupní ohebná nerezová trubice je cca 40 cm dlouhá. Musí být tedy umístěn tak, abychom k němu měli přístup a neměli problémy s několika odkápnutými kapkami.

Současně k němu musíme jednou hadičkou přivézt vodu z vodovodu, druhou odvézt odpadní vodu do odpadu a připojit ho do elektrické zásuvky.

Nejběžnější umístění je tedy na ploše nebo na stěně (dá se zavěsit) v těsné blízkosti kuchyňského dřezu. Ostatně jeho design je dostatečně "high tech", aby nedělal ostudu žádné kuchyni.

Ale existuje i možnost jej celý schovat a u dřezu mít jen speciální kohoutek (není součástí přístroje, musí se dokoupit).


 • 1
  Instalace nad úrovní dřezu či nad dřezem s adaptérem (nejjednodušší)
  Připojení přístroje k ramínku vodovodní baterie, za použití dodaného adaptéru. Umístění přístroje je nad úrovní dřezu.
  Výhodou je snadná instalace, kterou zvládne skoro každý.
  Nevýhodou je, že se u dřezové baterie a ve dřezu motají přívodní a odpadní hadička a také je složitější manipulace pro pouštění vody. Musí být přepnuta páčka adaptéru do správné polohy, pak se musí pustit voda do baterie a nakonec zapnout na AQ čerpání vody. Po skončení čerpání vypnout AQ a případně přepnout adaptér na průtok vody do dřezu a zavřít vodu do baterie.

 • 2
  Na úrovni dřezu či nad dřezem připojený k trubce se studenou vodou
  Připojení přístroje přímo k vodovodnímu rozvodu – bez použití dodaného adaptéru. Umístění přístroje je nad úrovní dřezu.
  Výhodou je, že obě hadičky jsou schované pod dřezem a tedy se nemotají na pracovní ploše a také to lépe vypadá. Ovládání je pak velmi jednoduché pouze stiskem tlačítek na Aquarionu.
  Nevýhodou je složitější instalace, kterou musí provádět instalatér (nebo zkušený kutil co se nebojí vodoinstalace 😉).

 • 3
  Pod dřezem se zvláštním kohoutkem
  Připojení se speciálním kohoutkem (není součástí dodávky - objednává se zvlášť). Umístění přístroje je pod úrovní dřezu, tzv. skryté zapojení.
  Výhodou je úspora místa na pracovní ploše - AQ je schovaný v kuchyňské lince a nahoře je jen relativně malá druhá baterie.
  Nevýhody jsou - složitá instalace, kterou by zase jako v předchozím případě měl dělat odborník na vodoinstalaci, dále to může být potřeba druhé baterie přímo na dřezu. A co si budeme povídat - není to úplně "za hubičku".. Ale to je relativní.. 😉

Aha.. O tom kohoutku by stejně bylo dobré dozvědět se víc..