Užitečné tipy a zásady
Užitečné tipy
- Skladování zásadité vodyPro skladování zásadité vody je nejlepší sklo nebo keramika. Skladovanou vodu vždy uchovávejte v chladu a ne na přímém slunečním světle. Můžete užívat umělé hmoty, ale jen lexan (číslo 7) nebo plastikové láhve (typ Nalge). Vždy je nejlepší čerstvá voda z přístroje, kterou konzumujeme každodenně.
- Neskladujte zásaditou vodu v nádobách z nerez oceli, bronzu nebo hliníku.
Bezpečnostní zásady uváděné výrobcem pro užívání ionizované vody
- Pokud jste nikdy zásaditou vodu nepili, nezačínejte se stupněm vyšším než 1.
- Nechejte své tělo, aby si na ni pomalu a přirozeně po dobu 4-7 dní zvykalo. Po tomto počátečním období můžete postupně zásaditost vody zvyšovat.
- Se zásaditou vodou neužívejte léky. Léky užívejte pouze s filtrovanou vodou.
- V případě následujících obtíží konzultujte použití zásadité vody se svým lékařem: chronická choroba, dysfunkce jater nebo střev, v současné době se léčíte
- Nepijte zásaditou vodu v případě, že máte achlorhydrii (nepřítomnost kyseliny chlorovodíkové v žaludeční šťávě).
- Konzultujte používání kyselé vody se svým lékařem, pokud máte citlivou pleť nebo alergii
- Ve svém ionizátoru používejte pitnou vodu z vodovodu. Většina městských vodních zdrojů bude pro váš ionizátor vhodná. Malý předfiltr je sice součástí dodávky, přesto v místech s velmi nekvalitním řádem je vhodné předřadit Aquarionu větší předfiltr. Vhodné typy se dají pořídit už od 600,- Kč výše. Předejdete tak poškození ionizátoru nebo časté výměně vnitřního filtru. Na ionizátor se nevztahuje záruka v případě poškození nebo nezbytného čištění, které bylo vyvoláno tvrdými částečkami z velmi nekvalitní vody.
- To samé platí pro vody ze studny a malých vodních systémů. Tam se kromě tvrdých částeček často vyskytují i různé řasy, slizy, možná živočichové a pod. Tam je předfiltr opravdu nutný.
Důležitý je unikátní filtr a přesvědčte se, jak snadná je jeho výměna